درباره دانشگاه های ازمیر

 

 

دانشگاه کاتپ چلبی یکی از برترین دانشگاه های شهر ازمیر می باشد که در سال ۲۰۱۱ تاسیس شده است.این  دانشگاه توانسته است که جایگاه خود را در میان برترین دانشگاه های ترکیه حفظ کند. اگر نگاهی به سیر پیشرفت دانشگاه کاتب چلبی بیندازیم، متوجه خواهیم شد که هر سال شاهد حضور این دانشگاه در کنفرانس ها و مقالات ژورنال های معتبر هستیم. فرصت های مطالعاتی زیادی در قالب برنامه های اراسموس، فارابی و مولانا برای دانشجویان وجود دارد که هر کدام از آنها می تواند به کلی مسیر زندگی شما را متحول کند. رتبه جهانی دانشگاه در سایت shanghairanking بین ۲۰۱ تا ۳۰۰ است.

دانشکده ها :

دانشکده پزشکی

دانشکده داروسازی

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده علوم اسلامی

دانشکده کشتی سازی و علوم و فنون دریایی

دانشکده علوم جنگل

دانشکده معماری و مهندسی

دانشکده علوم انسانی و اجتماعی

دانشکده شیلات

دانشکده توریسم و جهانگردی

اقتصاد و علوم اداری

علوم بهداشتی

هنر و طراحی

 

انستیتو ها:

انستیتوی علوم فنی و انستیتوی علوم ‌پزشکی

انستیتوی علوم اجتماعی.

موسسات آموزش عالی :

موسسه آموزش عالی زبان های خارجه

موسسه آموزش عالی فنی و حرفه ای خدمات درمانی و موسسه آموزش عالی فنی و حرفه ای چلبی.

علاوه بر آن این دانشگاه امکانات خیلی زیادی برای دانشجویان خود از جمله کتابخانه های پیشرفته، زمین ها و سالن های ورزشی مجهز، آمفی تئاتر ها و سالن های بسیار و غیره هم فراهم کرده است.

رشته های دانشگاه کاتب چلبی ازمیر

رشته های زیر شاخه پزشکی که در این دانشگاه ارائه می شوند عبارتند از: جراحی عمومی، آسیب شناسی، چشم‌ پزشکی، بیماری های گوش، جراحی قفسه سینه، حلق و بینی، بیهوشی و احیا، قلب و عروق، جراحی دهان، فک و صورت، جراحی پلاستیک و زیبایی، زنان و زایمان، مغز و جراحی عصبی، جراحی کودکان، اورولوژی و ارتوپدی و ترماتولوژی  و دندان پزشکی

رشته های علوم پایه این دانشگاه عبارتند از:

آناتولی، هیتولوژی و جنین شناسی، بیوفیزیک، میکروبیولوژی، بیوشیمی و آنار زیستی زیست شناسی.
رشته های مهندسی این دانشگاه عبارتند از:
مهندسی برق و مکانیک، مهندسی پزشکی، علوم و مهندسی مواد، مهندسی عمران، معماری، مهندسی ژئوماتیک، نفت و گاز طبیعی، مهندسی کامپیوتر و علوم مهندسی.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ پذیرش در دانشگاه Katip Celebi با دبیرخانه تماس حاصل فرمایید.

 

 

 

دانشگاه اقتصاد ازمیر که در سال 2001 تاسیس شده است، یک موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی است که در منطقه شهری شهر بزرگ ازمیر (دامنه جمعیت 1.000.000 – 5.000.000 ساکن) واقع شده است. دانشگاه اقتصاد ازمیر توسط شورای آموزش عالی (YÖK) به رسمیت شناخته می شود، و (رتبه دانشگاه برای ثبت نام دانشجو: 10.000 – 14.999 دانشجو) یک موسسه آموزش عالی مختلط است. دانشگاه اقتصاد ازمیر (IUE) دوره ها و برنامه های آموزشی را ارائه می دهد که منجر به مدارک آموزش عالی شناخته شده از جمله مدارک پیش از کارشناسی (یعنی گواهینامه، دیپلم، یا مدرک کاردانی)، مدارک کارشناسی، مدارک کارشناسی ارشد، مدارک دکترا در چندین زمینه تحصیلی می شود. برای اطلاعات بیشتر درباره سطح مدارک و حوزه مطالعاتی مربوط به رتبه دانشگاه را در زیر مشاهده کنید. این موسسه آموزش عالی 18 ساله یک سیاست پذیرش انتخابی دارد که براساس آزمون ورودی و سوابق تحصیلی و نمرات گذشته دانشجویان استوار است. متقاضیان بین المللی واجد شرایط درخواست ثبت نام هستند.

دانشگاه اقتصاد ازمیر یکی از 34 دانشگاه موجود در سایت U-Multirank برای ترکیه است. دانشگاه اقتصاد ازمیر یک دانشگاه خصوصی کوچک است که با 9054 دانشجوی ثبت نام شده (داده های سال 2017 یا آخرین اطلاعات موجود) در ازمیر واقع شده است. این دانشگاه در سال 2001 تاسیس شده است. با توجه به دامنه موضوعات و برنامه های مقاطع ارائه شده، دانشگاه اقتصاد ازمیر یک موسسه آموزشی جامع است. این دانشگاه برنامه های آموزشی را به زبان های خارجی ارائه می دهد. میزان فارغ التحصیلی دانشگاه اقتصاد ازمیر تعداد 6645 (لیسانس) و 992 (فوق لیسانس) است. نمایه کلی آن عملکرد برتر را در بین شاخص های مختلف نشان می دهد، با امتیاز 5 ‘A’ (خیلی خوب) در کل. برای مرور کلی عملکرد این دانشگاه، امتیازات عملکرد کامل آن را در جداول زیر مشاهده کنید.

  • رتبه کشوری 61
  • رتبه جهانی 3681

 

رشته های تحصیلی دانشگاه اقتصاد ازمیر

دانشکده مهندسی:

مهندسی هوا و فضا

مهندسی پزشکی

مهندسی عمران

مهندسی کامپیوتر

مهندسی برق و الکتریک

مهندسی مواد

مهندسی زیستی و ژنتیک

مهندسی صنایع

مهندسی مکانیک

مهندسی مکاترونیک

مهندسی نرم افزار

دانشکده تجارت

حسابداری و امور حسابرسی

مدیریت کسب و کار

اقتصاد

تجارت و دارایی بین الملل

مدیریت امور تدارکاتی

علوم سیاسی و روابط بین المللی

دانشکده حقوق

قانون و حقوق

دانشکده پزشکی

دانشکده هنر و علوم

ریاضیات

ترجمه و تفسیر زبان انگلیسی

فیزیک

روانشناسی

جامعه شناسی

ارتباطات:

سینما و رسانه

رسانه و ارتباطات

روابط عمومی و تبلیغات

دانشکده علوم بهداشتی و سلامت

مدیریت بهداشت

پرستاری

دانشکده هنرهای زیبا و طراحی

طراحی

معماری داخلی و طراحی و دکوراسیون محیط

طراحی مد و پارچه

طراحی جلوه های بصری

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ پذیرش در دانشگاه Ekonomi University با دبیرخانه تماس حاصل فرمایید.

 


دومین کنفرانس بین المللی مطالعات نوین در علوم انسانی، علوم تربیتی، حقوق و مطالعات اجتماعی و با بهره گیری از همکاری دانشگاه ها، سازمان ها، مراکز و موسسات علمی و تحقیقاتی ؛ با هدف آگاهی و دستیابی به جدیدترین دستاوردها و یافته های علمی و پژوهشی در تاریخ20 آذر 1401 برگزار می شود. در این راستا از تمامی اساتید، دانشجویان، محققان، متخصصان، صاحبنظران و علاقمندان محترم جهت ارسال مقالات و آخرین دستاوردهای پژوهشی خود دعوت به عمل می آورد تا تاریخ 15 آذر 1401 نسبت به ارسال از طریق پنل کاربری اقدام نمایند.
پشتیبانی آنلاین از طریق واتساپ

پژوهشگران گرامی؛ پاسخگوی سوالات شما عزیزان از طریق واتساپ هستیم !


جهت ارسال پیام در واتساپ اینجا کلیک نمائید !